sobota, 9 grudnia 2023 |  imieniny obchodzi: Aneta, Leokadia, Wiesław

Informacja o Gminie
Urząd Miasta i Gminy
Rada Miasta i Gminy
Inwestycje
Gospodarka i Rolnictwo
Kultura i Edukacja
Sport , Turystyka, Zabytki
Informacje i ogłoszenia
Gospodarka odpadami
Wiedza i kompetencje - przepustką do sukcesu
 


 
Obiekty rekreacyjne i sportowe

Obiekty rekreacyjno – sportowe

 

W mieście i gminie Prochowice znajdują się obiekty rekreacyjno-sportowe jak :

 

- stadion piłkarski

gospodarzem stadionu jest GKS „Prochowiczanka”, stadion dysponuje 2 boiskami: głównym i treningowym. Do dyspozycji zawodników są: szatnie, siłownia, sala klubowa. Stadion wyposażony jest w spikerkę i krytą trybunę.

 

-sala gimnastyczna

sala należy do Szkoły Podstawowej w Prochowicach ale jest wykorzystywana nie tylko przez uczniów tej szkoły. W sali w okresie zimowym trenują piłkarze nożni, siatkarze i karatecy. Odbywają się także rozgrywki: Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej ( drużyn podwórkowych), Turniej Piłki Siatkowej Kobiet z okazji Dnia Kobiet, Turnieje piłki siatkowej amatorów ale także Ogólnopolski Integracyjny Turniej Tańca Towarzyskiego.

 

-basen kąpielowy otwarty

wybudowany został w 1938r. przez mieszkańców miasta , należał do najładniejszych na Dolnym Śląsku. Obecnie znajduje się w administracji Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Od wielu lat udostępniany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej bezpłatnie. Na basenie znajduje się: boisko do piłki siatkowej, koszykówki i mini piłki nożnej. W sezonie letnim POKiS prowadzi na basenie ciekawe zajęcia sportowo-rekreacyjne i kulturalne.

 

-osiedlowe obiekty  rekreacyjno-sportowe

wyposażone w boiska do piłki siatkowej, ogródki jordanowskie, stół pingpongowy

 

-boiska wiejskie

boiska do piłki nożnej zlokalizowane w 8 wsiach gminy, w tym w 5 wykorzystywane są przede wszystkim przez funkcjonujące tam kluby sportowe ( Golanka Dolna, Dąbie, Kawice, Kwiatkowice i Szczedrzykowice) W większości wsi znajdują się także boiska do piłki siatkowej oraz do mini kosza.

Wszystkie są wykorzystywane przez mieszkańców w tym młodzież, do  rozwoju kultury fizycznej oraz organizacji wiejskich imprez okolicznościowych i kulturalnych.

 

-wiejskie ogródki jordanowskie

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
on line: 1 odwiedzin: 4230185
CIEKAWE LINKI|
admin@prochowice.pl © Prochowice 2008 - 2023. Wszystkie Prawa zastrzeżone