sobota, 9 grudnia 2023 |  imieniny obchodzi: Aneta, Leokadia, Wiesław

Informacja o Gminie
Urząd Miasta i Gminy
Rada Miasta i Gminy
Inwestycje
Gospodarka i Rolnictwo
Kultura i Edukacja
Sport , Turystyka, Zabytki
Informacje i ogłoszenia
Gospodarka odpadami
Wiedza i kompetencje - przepustką do sukcesu
 


 
Zasłużeni dla miasta i gminy

        Z inicjatywą wyróżniania zasłużonych mieszkańców miasta i gminy podczas obchodów kolejnych Dni Prochowic wystąpiła burmistrz Halina Kołodziejska. Pomysł zyskał uznanie i od 2005r. uroczyście wręczamy pamiątkową statuetkę osobom wyróżniającym się swoim życiorysem.


ROK 2005

 

FRANCISZEK PORZYCKI 

26 sierpnia 2005r. podczas obchodów Dni Prochowic połączonych z jubileuszem 725-lecia nadania Prochowicom praw miejskich, na uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy uhonorowany został tytułem „Zasłużony dla Prochowic” Pan Franciszek Porzycki – emerytowany nauczyciel, wychowawca kilku pokoleń Prochowiczan, oddany społecznik,myśliwy,życzliwy i lubiany człowiek.                                 

 

 ROK 2006

 

ALDONA RYMSZA

 

 

27 lutego 2006r. podczas uroczystego oddania do użytku nowowybudowanej Przychodni zdrowia w Prochowicach, zlokalizowanej przy nowej ulicy  Antoniego Rymszy uhonorowano tytułem „Zasłużona dla Prochowic” Panią Aldonę Rymszę -wdowę po naszym wojennym bohaterze, długoletnią mieszkankę Prochowic, oddaną kierowniczkę miejskiego żłobka, działaczkę społeczną, osobę cieszącą się dużym uznaniem i autorytetem.

 

 

                                 

 

 

 

 

ROK 2007

 

FRANCISZEK  ROZWÓD

STANISŁAW   KUSIK

 

24 sierpnia 2007r. podczas obchodów Dni Prochowic, na uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy uhonorowano tytułem „Zasłużony dla Prochowic” dwie osoby:

księdza dziekana Franciszka Rozwoda za długoletnią posługę duszpasterską w Parafii Rzymskokatolickiej w Prochowicach, stałą troskę o obiekty sakralne, budowę świątyni w Mierzowicach oraz duchowe wspieranie wiernych w czasach, kiedy kościół spychano na margines życia społecznego,

ksiedza dziekana dr Stanisława Kusika za wrażliwość na problematykę socjalną, owocującą w działalności charytatywnej kościoła, aktywne angażowanie się w życie społeczne i kulturalne gminy, serdeczną obecność podczas wszystkich ważnych dla mieszkańców wydarzeń i przedsięwzięć oraz olbrzymie zasługi w zakresie remontów i renowacji obiektów sakralnych i kościelnych Parafii.

 

 

                                 

 

 

ROK 2008

 

JAN GREŃ


 

 

W dniu 21 września 2008r. na spotkaniu zorganizowanym w związku z obchodami Dnia Sybiraka w Prochowicach został uhonorowany wyróżnieniem „Zasłużony dla Prochowic” Pan Jan Greń – społecznik ,  honorowy Prezes Związku Sybiraków, Przewodniczący Rady Parafialnej przy Parafii Rzymskokatolickiej w Prochowicach .

Pan Jan Greń swoją aktywnością przyczynił się do powołania Związku Sybiraków w Prochowicach, był także inicjatorem budowy pomnika ku czci zmarłych na Syberii i ufundowania sztandaru Sybiraków, ma także duże zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach deportowanych na  Syberię.

 

                                


2009r.

CHÓR DNIA JEDNEGO

23 sierpnia 2009r. w drugim dniu obchodów Dni Prochowic wręczono statuetkę „Zasłużony dla Prochowic” dla Chóru Dnia Jednego. Chór przez 7 lat istnienia zasłużył się naszemu miastu i jest jego najlepszą wizytówką. Swoimi występami uświetnia niemal wszystkie uroczystości gminne i jest zapraszany  poza jej granicę.

Męski Chór prowadzi pani Izabela Grochowska –Gajos, której należą się szczególne podziękowania i gratulacje.

 

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
on line: 1 odwiedzin: 4230175
CIEKAWE LINKI|
admin@prochowice.pl © Prochowice 2008 - 2023. Wszystkie Prawa zastrzeżone