sobota, 9 grudnia 2023 |  imieniny obchodzi: Aneta, Leokadia, Wiesław

Informacja o Gminie
Urząd Miasta i Gminy
Rada Miasta i Gminy
Inwestycje
Gospodarka i Rolnictwo
Kultura i Edukacja
Sport , Turystyka, Zabytki
Informacje i ogłoszenia
Gospodarka odpadami
Wiedza i kompetencje - przepustką do sukcesu
 


 
Podsterefa w Prochowicach

Podstrefa Ekonomiczna w Prochowicach

W Dzienniku Ustaw nr 41 pod pozycją 240 opublikowano Rozporządzenie Rady Ministrów z 19 lutego 2008r. w sprawie zmian w legnickiej specjalnej strefie ekonomicznej . Premier Donald Tusk swoim podpisem wyraził zgodę na poszerzenie LSSE  w Legnicy między innymi o grunty  gminy Prochowice .

Prochowicka Podsterefa powstała na gruntach  zlokalizowanych w Prochowicach przy ul. Wrocławskiej (wzdłuż drogi krajowej  94) . Do zagospodarowania jest 11,4966ha.

Z inicjatywą utworzenia w Prochowicach podstrefy LSSE  wyszły organy samorządowe – rada i burmistrz. Ich inicjatywa spotkała się ze zrozumieniem władz LSSE w Legnicy i 12 grudnia 2005r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy prezesem zarządu LSSE a gminą Prochowice mające na celu wprowadzenie do istniejącej Strefy Podstrefy prochowickiej.

Dzięki akceptacji tej inicjatywy  przez Wojewodę Dolnośląskiego, który zaopiniował pozytywnie  starania  o poszerzenie LSSE a następnie przez Ministrów Gospodarki i Rozwoju Regionalnego Podsterefa w Prochowicach stała się faktem prawnym.

 

Utworzenie strefy to szansa nie tylko dla gminy. Inwestorzy, którzy zdecydują się  zainwestować w grunty  należące do strefy mogą uzyskać sporo korzyści m.in.: częściowe zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych (nawet do 50 procent) oraz pomoc Powiatowych Urzędów Pracy z racji tworzenia nowych miejsc pracy. Miejmy nadzieję, że te oszczędności, choć częściowo przełożą się na godne wynagrodzenia przyszłych pracowników.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej na terenie gminy owocuje zdecydowanie większym zainteresowaniem przedsiębiorców rozpoczynaniem nowych projektów inwestycyjnych, a co za tym idzie dynamicznym rozwojem gospodarczym całej gminy.

Region Legnicki, w tym Prochowice, postrzegany jest jako teren dużych szans i możliwości inwestycyjnych. Dogodna lokalizacja sprzyja inwestycjom, ponieważ Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna  usytuowana jest w obszarze charakteryzującym się rozwiniętą siecią dróg, bliskością granicy z  Niemcami i dużym potencjałem gospodarczym i intelektualnym.

- Wyciąg z załącznika do Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 lutego 2008r zmieniającego rozporządzenia w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej (Dz.U. z 2008r. Nr 41, poz. 240)

- Informacja o gruntach_291

- Informacja o gruntach_518

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
on line: 2 odwiedzin: 4230165
CIEKAWE LINKI|
admin@prochowice.pl © Prochowice 2008 - 2023. Wszystkie Prawa zastrzeżone