sobota, 9 grudnia 2023 |  imieniny obchodzi: Aneta, Leokadia, Wiesław

Informacja o Gminie
Urząd Miasta i Gminy
Rada Miasta i Gminy
Inwestycje
Gospodarka i Rolnictwo
Kultura i Edukacja
Sport , Turystyka, Zabytki
Informacje i ogłoszenia
Gospodarka odpadami
Wiedza i kompetencje - przepustką do sukcesu
 


 
Program operacyjny pomoc żywnościowa


 


2019-04-24 WYDAWANIE ŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH
2019-02-04 WYDAWANIE ŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH


2019-02-01 WYDAWANIE ŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCHINFORMACJA PROCHOWICZANIE OTRZYMUJĄ ŻYWNOŚĆ !


WYDAWANIE ŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH
HARMONOGRAM WYDAWANIA ŻYWNOŚCI Listopad – 2018r.


PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

PACZKI ŻYWNOŚĆIOWE DLA PROCHOWICZAN

U W A G A !!! WYDAWANIEŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCHPROCHOWICKIE BETLEJEMWYDAWANIE ŻYWNOŚCI DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH


PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBAR-DZIEJ POTRZEBUJĄCYM

PODROGRAM 2017


> 


Plakat POPŻ z logo MRPiPS

info. pod plakat

POPŻ 2016 poprawione

Stosowanie wytycznych

Wytyczne IZ dla Podprogramu 2016


 

Program operacyjny pomoc żywnościowa 2014 – 2020

Celem programu jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca lutego 2016 roku , osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych i posiłków w stołówce Charytatywnej w Prochowicach przez Rzymskokatolicką Parafię w Prochowicach.

Do końca lutego 2016 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu:
makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy. Także ciepły posiłek od poniedziałku do piątku w Stołówce Charytatywnej w Prochowicach.

Prócz wsparcia żywnościowego, Rzymskokatolicka Parafia w Prochowicach, realizować będzie cykliczne działania :
* warsztaty „Przepisy na przygotowanie posiłków z otrzymywanych produktów żywnościowych z Banu Żywności
* pożegnanie wakacji piknik
* przygotowania do roku szkolnego/ zakupy, sprzątanie przygotowanie kącika do nauki dzieciom/
*pogadanka – czystość to zdrowie
*Spotkanie z psychologiem
* warsztaty - dekoracja świąteczna

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszej gminie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Rzymskokatolicka Parafia w Prochowicach objęła wsparciem żywnościowym 290 osób.

Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania -warsztaty gotowania oraz przepisy na przygotowanie posiłków z otrzymywanych produktów żywnościowych z Banu Żywności w Lisowicach przy udziale Koła Gospodyń Wiejskich

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
on line: 2 odwiedzin: 4230189
CIEKAWE LINKI|
admin@prochowice.pl © Prochowice 2008 - 2023. Wszystkie Prawa zastrzeżone